Filmarea si fotografierea intr-o institutie publica
Intrebare: Buna ziua, este permisa filmarea si fotografierea intr-o institutie publica de catre persoane juridice/fizice si/sau jurnalisti/ziaristi, etc? Daca da, in ce baza? Poate fi interzis accesul acestora de a filma/fotografia in sediul unei primarii/politii locale? Multumesc!
Nota: Raspunsul la aceasta intrebare este disponibil doar pentru utilizatorii logati. Clic aici pentru a intra in cont
Atentie la data valabilitatii intrebarii!
Raspunsul oferit este in concordanta cu legislatia in vigoare la data de 25 mar 2024.
Articole similare din categoria GDPR pentru institutii publice
13Mai2026
Model informare privind prelucrarea datelor pentru institutii publice
de Andrei Savescu
valabil la 13 Mai 2026
10Dec2025
Consimtamantul persoanelor vizate in relatia cu institutiile publice
de Andrei Savescu
valabil la 10 Dec 2025
22Aug2025
Comunicarea datelor membrilor comisiei de disciplina
de Andrei Savescu
valabil la 22 Aug 2025
24Iun2025
Implementarea sistemelor de supraveghere in primarii
de Andrei Savescu
valabil la 24 Iun 2025
09Apr2025
Prelucrarea datelor personale transmise in cadrul reclamatiilor
de Andrei Savescu
valabil la 09 Apr 2025
Un produs marca 