Stimati angajatori, fugiti de consimtamantul angajatilor privind prelucrarea datelor cu caracter personal
Intrebare: Cum se conciliaza sfatul dvs din articolul Stimati angajatori, fugiti de consimtamantul angajatilor privind prelucrarea datelor cu caracter personal, raportat la sfatul dvs din articolul Publicarea pe pagina de facebook a fotografiilor salariatilor fara consimtamantul acestora? In opinia dvs, pentru publicarea de catre companie pe internet a fotografiilor salariatilor se va obtine sau nu consimtamantul acestora? In caz afirmativ, in ce masura este acest consimtamant valabil si acceptabil pentru autoritatea de supraveghere? In caz negativ, care este temeiul unei astfel de prelucrari?
Nota: Raspunsul la aceasta intrebare este disponibil doar pentru utilizatorii logati. Clic aici pentru a intra in cont
Atentie la data valabilitatii intrebarii!
Raspunsul oferit este in concordanta cu legislatia in vigoare la data de 05 iun 2019.
Un produs marca 